seniorzy-oaze.pl
seniorzy-oaze.pl
W ośrodku panuje rodzinna atmosfera. Całodobowa opieka lekarska, zabiegi rehabilitacyjne i zachęcanie starszych ludzi do normalnego uczestnictwa w życiu. Dlaczego nie mieli by obrać ziemniaków czy pomóc przy prasowaniu? Muszą poczuć się tutaj jak w domu.

Mówi się, że dom starców to ostatnia droga, a my chcemy udowodnić, że to nowa droga, że nawet w takim wieku można przeżyć coś pięknego.

U nas nie ma pacjentów, pensjonariuszy nazywamy współlokatorami. Ci współlokatorzy mogą wziąć do Kraśnika swoje rzeczy, ukochanego kota czy psa, a nawet mebel, do którego są przywiązani. Problemem jest to, że ludzie nie mogą dziś przekonać się do takich domów, uważają ulokowanie kogoś z rodziny w takim miejscu za powód do wstydu. Naszym zdaniem jest to danie ludziom szansy na samodzielne życie. Jest tu natura, spokój i cisza.

Naszym celem jest nie tylko zapewnienie na najwyższym poziomie fachowej, troskliwej, serdecznej opieki, rodzinnej atmosfery w godziwych warunkach, ale także oddziaływanie na tzw. pogodę ducha naszych pensjonariuszy. Niezwykle ważnym i cennym jest dla nas codzienny i wielokrotny uśmiech zadowolenia każdego z naszych podopiecznych.

Wśród personelu są życzliwe i oddane osoby sprawujące swoje powinności ( lekarz, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitant). To właśnie ich zadaniem jest oddziaływanie na sferę emocjonalną, aby nasi rezydenci czuli chęć do życia , wierzyli do końca w jego sens. Aby ono było radosne , a nie przygnębiające.
Ändere die Sprache:  seniorzy-oaze.pl

zobacz pozostałe zdjęcia


Placówka
Opiekuńczo-Pielęgnacyjna
"D.P.S. OAZA"
59-700 Bolesławiec
Kraśnik Górny 29
tel./fax 75 736 99 66
e-mail: seniorzy-oaze@o2.pl